Aktualności

Witamy wiosnę!

21.03.2022 Przedszkolaki wierszem, tańcem i piosenką powitały wiosnę.

                                                        Marzanno, marzanno - ty zimowa panno.

                                                        Ciebie z Zimą żegnamy , a wiosnę – witamy !

                                                        Marzannę przegonimy , Wiośnie się pokłonimy.

I Dzień Wiosny - Dzień bez tornistra

Dnia 21 marca w naszej szkole uczciliśmy rozpoczęcie kalendarzowej wiosny „Dniem bez plecaka”. Zabawa polegała na tym, aby przynieść książki, zeszyty i przybory szkolne nie w plecaku, ale w innym przedmiocie, który może posłużyć uczniowi do transportu potrzebnych w szkole rzeczy. Nasza pomysłowość była duża. Przynieśliśmy książki w walizkach, koszykach, torbach podróżnych, ale również w wózku dla lalek, w taczkach – zabawce, poduszce, skrzynce na narzędzia. Na długiej przerwie odbyła się prezentacja zastępczych plecaków. Pani dyrektor nagrodziła naszą twórczą inwencją czekoladkami.

Agnieszka Szajewska

Wycieczka do Sankolandii w Muszynie

Dnia 14 marca 2022 roku klasy 7 i 8 z naszej szkoły pod opieką nauczycieli pani Elżbiety Kulig i Marzeny Leśniak pojechały na wycieczkę do Sankolandii, która znajduje się w miejscowości Muszyna. Wyjazd zorganizowany był przez Uczniowski Klub Sportowy Orkan w Marcinkowicach. Organizator imprezy zapewnił bezpłatny przejazd oraz bezpłatne zajęcia rekreacyjno – integracyjne z zakresu saneczkarstwa naturalnego.

Wycieczka była bardzo dobrze zorganizowana, a uczniowie byli bardzo zdyscyplinowani i zadowoleni.

Opiekunowie: Elżbieta Kulig, Marzena Leśniak.

Loteria charytatywna

W  piątek 4.03.2022r.  w naszej szkole zorganizowana została loteria charytatywna na rzecz wsparcia działalności fundacji "Okno Nadziei" działającej przy Hospicjum Domowym w Nowym Sączu, która zajmuje się pomocą rodzinom po stracie oraz takim, w którym ktoś choruje bardzo ciężko, najczęściej onkologicznie.

Loteria została połączona z zajęciami dla najmłodszych uczniów. Oddziały „0” oraz klasy I-III wzięły udział w warsztatach z elementami bajkoterapii mającymi na celu uwrażliwienie dzieci na wartość, jaką niesie pomaganie potrzebującym.

Podczas loterii zebrana została kwota niemal 2 tysięcy złotych, za którą zakupione zostały produkty dla podopiecznych fundacji. Serdecznie dziękujemy wszystkim z Państwa, którzy wsparli tę zbiórkę. Dobro wraca!

 

Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Niezłomnych

Lepiej stojąc umierać,  niż klęcząc na kolanach żyć…

Żołnierze Wyklęci-Niezłomni. Opluwani, nieludzko katowani w ubeckich więzieniach,

skazani na zapomnienie.

Zaplute karły reakcji, zdrajcy ojczyzny – tak między innymi nazywano tych, którzy więcej ceniąc sobie honor, wolność i miłość do Ojczyzny, postanowili walczyć z komunistycznym reżimem po II wojnie światowej. „Nie jesteśmy żadną bandą”-pisał mjr Zygmunt Szendzielarz („Łupaszka”)-„My chcemy, by Polska rządzona była przez Polaków oddanych sprawie i wybranych przez cały Naród. Dlatego też wypowiedzieliśmy walkę na śmierć lub życie tym, którzy za pieniądze, ordery lub stanowiska z rąk sowieckich, mordują najlepszych Polaków”.

To właśnie im dedykowany był montaż słowno-muzyczny, przedstawiony przez uczniów naszej szkoły z klas IV - VII, w dniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca 2018 r. Zaprezentowano sylwetki niektórych żołnierzy, którym oddano pamięć.

Montaż wzbogacony został slajdami, zdjęciami, oraz pięknym śpiewem i muzyką w wykonaniu uczniów. Został on przygotowany przez  panią Celinę Pacholarz. Program artystyczny wzbudził pozytywne emocje, zwłaszcza wśród dojrzałej części odbiorców, którzy nie szczędzili słów podziękowania za poruszoną tematykę.

Etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego

W lutym odbył się w naszej szkole etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego. Uczestniczyło w nim sześć dziewczyn z klas 4-8: Magdalena Rusnarczyk, Liliana Sojka, Wiktoria Sarata, Oliwia Janus, Julia Dyda, Jadwiga Wójs. Prace kaligraficzne zostały wysłane do organizatora. Wyniki poznamy wkrótce. Gratulujemy i trzymamy kciuki za awans do etapu ogólnopolskiego. 

Zabawa karnawałowa w klasie 6

Dnia 1 marca, w ostatnim dniu karnawału, uczniowie klasy 6 zorganizowali sobie zabawę. Oprócz tańców były konkursy i zabawy integracyjne: kalambury, taniec „z przeszkodami”, zabawa z krzesłami, itp. Dziękujemy naszej koleżance Oli, która przygotowała potrzebne rekwizyty i poprowadziła zabawy. Przewodnim motywem spotkania był kolor żółty. Nie zabrakło również smakołyków: ciastek, pizzy i soków. Bawiliśmy się świetnie.

Projekt – Bajkoterapia- Książka bawi, uczy , wychowuje.

Dnia 22.02.2022r. starszą grupę przedszkolaków odwiedził dziennikarz pan Wojciech Chmura – człowiek wielu talentów. Pan Wojciech pracował w Dzienniku Polskim, Gazecie Krakowskiej, był również radiowcem, czytał dzieciom bajki na dobranoc. Nasze przedszkolaki  miały również  możliwość kontaktu z literaturą w wykonaniu naszego Gościa, który zrobił to  w sposób atrakcyjny i profesjonalny. Wysłuchały wierszy J. Tuwima: Lokomotywa, Rzepka, Ptasie radio. Były zachwycone. Bardzo pouczającym przeżyciem był także kontakt z dawnymi narzędziami pisarskimi. Dzieci pisały swoje imiona piórem maczanym w atramencie, oglądały drewniany piórnik, oraz zeszyty pana Wojtka. Spotkanie z Panem Chmurą a prywatnie dziadziem naszej uczennicy Alicji było pouczającym i ciekawym przeżyciem dla dzieci i uczestniczącej w tym spotkaniu naszej Pani Dyrektor Elżbiety Samek.

Maria Sambak

Karnawał w oddziale przedszkolnym

Już Karnawał włożył maskę,

Drzwi otworzył z hukiem, z trzaskiem!

Wpadł jak wicher do pokoju,

W czym? W karnawałowym stroju-

Cześć. Przybiegłem w odwiedzimy,

Mam wstążeczki i cekiny,

Nut wesołych dwie kieszenie

I do tańca ZAPROSZENIE.

 

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. 23 lutego w oddziale przedszkolnym odbył się taki bal. Tego dnia już od rana pojawiały się kolorowe postacie, które przystąpiły do przygotowania balonowych ozdób do udekorowania przyszłej sali balowej. Nowy wystrój sali wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcił wszystkich do wesołej zabawy.  Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych zabawach i konkursach z nagrodami. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie pysznego poczęstunku.