Aktualności

Paczka dla Ukrainy

Drodzy Uczniowie!

W dniach 22 lutego do 3 marca nasza szkoła włączy się w akcję organizowaną przez Caritas  - "Paczka dla Ukrainy"
Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie akcji.

Paczka powinna zawierać produkty z różnych kategorii:

• żywność z długim terminem ważności (np. makaron, ryż, konserwy, dania gotowe)

• kawa, herbata, cukier

• artykuły higieniczne i kosmetyczne (np. papier toaletowy, chusteczki nawilżane, mydło, pasta do zębów, plastry opatrunkowe)

• słodycze.

Produkty będą zbierać wolontariusze odwiedzający Wasze klasy.
Zebrane produkty zostaną przekazane do wysłania dla mieszkańców Ukrainy.

                                                                                                                                          
                                                                           Wolontariusze SP Marcinkowice

Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym

Jest taki jeden, no może dwa dni w roku…To Święto Babci i Święto Dziadka…Łza wówczas się kręci w oku…o tym ważnym Święcie dobrze pamiętany i dla naszych Dziadków niespodzianki mamy”

Babcia i dziadek odgrywają niezwykle ważną rolę w życiu każdego człowieka. Pomagają budować tożsamość młodych ludzi i kształtują ich osobowość. Dzień Babci i Dziadka to okazja do podziękowania im za ciepło, wrażliwość i życiową mądrość, którymi dzielą się z najbliższymi.

Dzieci z oddziału przedszkolnego zrobiły piękne laurki, narysowały  portrety dziadków oraz przygotowały krótki występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pięknie recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki, które  zostały nagrane aby Babcie oraz Dziadkowie mogli je obejrzeć.  

 Babciu, Dziadku  życzymy Wam zdrowia,

szczęścia, pomyślności, stu lat życia i radości !

Praca Samorządu Szkolnego

Po raz kolejny pomagamy fundacji Sursum Corda .Samorząd szkolny w naszej szkole aktywnie działa na rzecz Dawidka Cebuli. Zbieramy i Pomagamy! 

 Akcja zbierania nakrętek wciąż trwa ! Zapraszamy do czynnego udziału.

"W drodze do Betlejem" - Jasełka szkolne

 22.12.2022 w naszej szkole odbyły się JASEŁKA SZKOLNE PT. ”W DRODZE DO BETLEJEM”.

 ...zbudowano dzisiaj nową większą wieżę Babel,

kto pamięta tamtej pierwszej wieży los...

Czas, który przeżywamy przed świętami Bożego Narodzenia to czas pełen pośpiechu, gonitwy zakupów, bałaganu, hasłu, porządków. Czy to nasze zabieganie i nasz świat nie przypomina... biblijnej wieży Babel, która stała się inspiracją do tegorocznego świątecznego przedstawienia w naszej szkole. Brawo dla naszych aktorów!

WYSTAPILI UCZNIOWIE Z KL. 4, 5, 6, 8A, 8B ORAZ NIEZASTĄPIONY CHÓR SZKOLNY!

Jasełka przygotowały pani Katarzyna Dulak - Błażowska i pani Celina Pacholarz

Oddział przedszkolny w świątecznym nastroju

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości chwile. Już na początku grudnia w oddziale przedszkolnym widoczne były świąteczne przygotowania do tego wyjątkowego Spotkania Wigilijnego. Uroczystość ta łączy i napełnia nasze serca niezwykłą   radością i życzliwością. Oprócz świątecznych porządków, dekoracji sal  i wykonywania świątecznych ozdób, nasze dzieci uczyły się wierszy, piosenek i kolęd bożonarodzeniowych. Punktem kulminacyjnym przedświątecznej atmosfery była Wigilia Klasowa.

Wszystkie przedszkolaki w tym dniu były odświętnie ubrane i z niecierpliwością oczekiwały na wspólny, wigilijny posiłek który poprzedziła inscenizacja Serduszka dla Dzieciątka. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie świątecznych życzeń.

Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy

W szkole podstawowej w Krasnem Potockiem odbył się IV Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy.

W konkursie wzięło udział 10 dwuosobowych drużyn z 10 gminnych szkół: SP Chomranice, SP Klęczany, SP Marcinkowice, SP Rdziostów, SP Niskowa, SP Januszowa, SP Paszyn, SP Wielogłowy, SP Librantowa, SP Krasne Potockie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy IV - Zosia Sikorska i Wiktoria Potoczek, które zdobyły I miejsce. 

Uczestnicy mieli za zadanie wykonać świąteczny stroik z materiałów przygotowanych przez organizatorki. Powstały małe dzieła sztuki z mini - szopkami, choinkami, bombkami. W szkole zapachniało igliwiem, cynamonem, goździkami i anyżem. Poczuliśmy klimat przedświątecznych przygotowań do najbardziej rodzinnych świąt w roku. 

Nagrody i wyróżnienia wręczył Pan Wójt Gminy Bernard Stawiarski, który złożył wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne. 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Spotkanie z Mikołajem w Oddziale Przedszkolnym

Dzyń. Dzyń. Dzyń Mikołaju Święty

Dzyń. Dzyń, Dzyń przynieś nam prezent

Dnia 06 grudnia w naszym oddziale przedszkolnym pojawił się długo oczekiwany gość święty Mikołaj . Pomimo braku śniegu we wczesnych godzinach rannych przybył do cierpliwie oczekujących go dzieci, które powitały go przygotowaną inscenizacją WITAJ ŚW. MIKOŁAJU. Mikołaj oprócz pełnego prezentów worka przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań. Na zakończenie wszystkim przedszkolakom osobiście wręczył duże paczki, a w nich dla każdego coś dobrego. Za prezenty dzieci odwdzięczyły się prezentem niespodzianką oraz własnoręcznie wykonanymi pracami plastycznymi.

  Spotkanie z Mikołajem minęło  w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Cieszymy się, że  Św. Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.

Święto Szkoły obchodziliśmy już po raz 16.

Dnia 5 grudnia 2022r. nasza szkoła już po raz szesnasty uczestniczyła w wielkiej patriotycznej uroczystość pod nazwą Święto Szkoły. Jest ona związana z postacią patrona naszej szkoły – Marszałka Józefa Piłsudskiego, który 6 grudnia 1914 roku w Marcinkowicach stoczył bój z Rosjanami. W tym roku przypadała 108. rocznica Bitwy Marcinkowickiej.

Naszą uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: pan Bernard Stawiarski - Wójt Gminy Chełmiec, ksiądz Tadeusz Celusta – proboszcz Parafii Marcinkowice, pan Andrzej Tyrkiel - przewodniczący Komisji Oświaty, pani Elżbieta Horowska i pan Tadeusz Lis - Radni Gminy Chełmiec, pan Wiesław Janczyk – przedstawiciel Rady Polityki Pieniężnej, pani Iwona Sikorska - dyrektor Zespołu Szkół w Marcinkowicach, pani Urszula Łabuda – dyrektor Szkoły Podstawowej w Rdziostowie.

Święto Szkoły rozpoczęliśmy od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu szkoły. Potem zespoły klasowe rywalizowały w licznych konkursach. Nad ich prawidłowym przebiegiem czuwało jury w składzie: pani Elżbieta Samek, dyrektor szkoły, pani Celina Pacholarz, ksiądz Łukasz Kuczaj.

Pierwszym konkursem był turniej wiedzy o życiu i działalności Marszałka Józefa Piłsudskiego. Pytania konkursowe przygotował pan Robert Cempa, który też poprowadził turniej. Zwycięzcami w tym konkursie okazała się drużyna z klasy 8b w składzie: Agnieszka Szajewska, Konrad Budnik, Mikołaj Froehlich. Uczniowie wszystkich klas wykazali się dużą wiedzą o naszym patronie i pierwszy raz w historii turnieju nagrodzono wszystkie drużyny, bo miejsce II zajęli uczniowie z klasy 7 i 8a, a III miejsce – drużyny z klasy 4, 5 i 6.

Następnie odbył się konkurs pieśni legionowych. Każda klasa w specjalnie przygotowanych strojach, z elementami biało-czerwonymi zaprezentowała wylosowaną wcześniej pieśń legionową. Był to bardzo przyjemny konkurs, ponieważ dał okazję do wysłuchania pieśni przez wszystkich znanych i lubianych. Zwycięzcami konkursu w młodszej kategorii wiekowej zostały: zespół z klasy 0a i 0b, który zaśpiewał pieśń „Przybyli ułani” oraz zespół z klasy 3, który wykonał pieśń „Rozkwitają pąki białych róż”. Wśród starszych uczniów zwyciężył zespół z klasy 4 za piękne zaprezentowanie pieśni „Jak to na wojence ładnie”.

Drugą część uroczystości rozpoczęliśmy od koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu szkolnego chóru pod kierunkiem pani Celiny Pacholarz.. Następnie podsumowano wszystkie konkursy i pani dyrektor wraz z panem Wójtem i radnymi wręczyli uczniom dyplomy i nagrody.

Konkurs plastyczny „Józef Piłsudski – patron naszej szkoły” cieszył się dużym zainteresowaniem, bo złożono aż 47 prac plastycznych wykonanych różnymi technikami. Nagrodzono uczniów w trzech kategoriach wiekowych:

klasy 0:

I miejsce – Lena Budnik

II miejsce – Dariusz Mróz

III miejsce – Bartosz Kuzak

wyróżnienie – Kaja Budnik

 

klasy 1-3:

I miejsce – Wiktoria Mróz

II miejsce – Zofia Sowa

III miejsce – Aleksandra Bieryło i Tomasz Sowa

wyróżnienie – Ewa Pietrakiewicz i Emilia Dąbrowska

 

klasy 4-8:

I miejsce – Julia Budnik

II miejsce – Wiktoria Potoczek

III miejsce – Magdalena Wójs

wyróżnienie – Maja Froehlich.

Konkurs multimedialny dla uczniów klas 3-8 polegał na wykonaniu prezentacji dotyczącej patrona naszej szkoły, jego życia i działalności. Złożono 13 prac. Nagrodzono prezentacje następujących uczniów:

I miejsce – Kinga Pietrakiewicz i Agnieszka Szajewska

II miejsce – Krzysztof Kosecki i Jakub Pietrakiewicz

III miejsce – Maja Froehlich

wyróżnienie – Emilia Dąbrowska, Honorata Smajdor, Wiktoria Sarata i Magdalena Mróz.

W konkursie kaligraficznym należało pięknie przepisać tekst hymnu naszej szkoły. Wzięło w nim udział 26 uczniów z klas 1-8. Nagrodzono prace uczniów w dwóch kategoriach wiekowych:

klasy 1-3:

I miejsce – Filip Turek

II miejsce – Marcel Pasionek

III miejsce – Zofia Sowa

wyróżnienie – Aleksandra Bieryło, Emilia Dąbrowska i Klaudia Hybel

klasy 4-8:

I miejsce – Kacper Hybel

II miejsce – Wiktoria Sarata

III miejsce – Liliana Sojka

wyróżnienie – Kamila Jargut i Patrycja Chronowska.

Konkurs krzyżówkowy również cieszył się dużym zainteresowaniem, bo uczestniczyło w nim 53 uczniów. Polegał na poprawnym pod względem treści i ortografii rozwiązaniu krzyżówki dotyczącej życia i działalności Józefa Piłsudskiego. Wśród poprawnych rozwiązań wylosowano nagrodzonych:

Jakub Czub, Oliwier Mróz, Tomasz Sowa, Ewa Pietrakiewicz, Liliana Sojka, Maja Żak.

Pani dyrektor pogratulowała zwycięzcom i podziękowała koordynatorkom uroczystości: pani Celinie Pacholarz i pani Irenie Szajewskiej. Podziękowania usłyszały też dziewczyny z klasy 8a: Katarzyna Dadaś i Wiktoria Sarata, które jako konferansjerki prowadziły całą uroczystość.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał pan Wójt, który w mikołajkowym prezencie wręczył wszystkim uczniom karnety na lodowisko w Chełmcu. Pan Wiesław Janczyk pogratulował uczniom i nauczycielom ich zaangażowania w kultywowanie tradycji patriotycznych w szkole. Dla uczniów pozostawił kosz słodkości.

Święto Szkoły już za nami. Uroczystość ta wpisała się na trwałe w tradycje naszej szkoły. Jest to wartościowa i atrakcyjna dla młodego pokolenia forma poznawania historii Polski. /ISz/

Powiatowe zawody w tenisie stołowym indywidualnym.

Dnia 1.12.2022r. w hali sportowej w Łącku odbyły się Powiatowe zawody w tenisie stołowym. Naszą szkołę ma tym wysokim szczeblu rozgrywek reprezentowali uczniowie Mikołaj Górowski i Damian Górowski. Serdecznie gratulujemy występu !!! i życzymy kolejnych sukcesów 

Andrzejki w oddziale przedszkolnym

W oddziale przedszkolnym jak co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „lania wosku” i innych wróżb związanych z tym świętem. Dzieci z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym.
Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.