Aktualności

Certyfikat "Przedszkole Talentów

                Oddział przedszkolny  naszej szkoły  od lat stara się tworzyć warunki do wszechstronnego rozwoju dzieci , ich potencjału i zainteresowań. Odkrywamy i doskonalimy zdolności taneczne, wokalne, plastyczne, aktorskie i matematyczne, co roku prezentujemy je na uroczystościach szkolnych i konkursach.

W tym roku szkolnym 2015/2016 dzieci pod opieką wychowawców Alicji Janczyk i Marii Sambak  przystąpiły do Ogólnopolskiego Konkursu „Przedszkole Talentów” zorganizowanego przez Studium Prawa Europejskiego  w Warszawie. Po zrealizowaniu 10 zadań konkursowych dzieci zostały docenione zdobywając Certyfikat „ Przedszkole Talentów” jest to duże wyróżnienie dla naszej szkoły.

GRATULUJEMY!!!

Konkurs "Marcinkowice -Moja mała Ojczyzna"

Dnia 30 maja 2016r. komisja oceniająca w składzie:

Pani Celina Pacholarz – nauczyciel plastyki

Pani Elżbieta Samek – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Pani Irena Szajewska – nauczyciel języka polskiego

dokonała oceny prac konkursowych w trzech kategoriach tematycznych i dwóch kategoriach wiekowych.

Na konkursy złożono łącznie 66 prac w tym: 48 prac plastycznych wykonanych różnymi technikami, 13 prac literackich w  formie: wiersza, komiksu, opisu, legendy, 5 prac fotograficznych.

(czytaj więcej)

 

Konkurs "Mistrz Kaligrafii"

Protokół z posiedzenia komisji oceniającej prace uczniów

wykonane na konkurs o uzyskanie tytułu „Mistrza Kaligrafii”

Dnia 30 maja 2016r. komisja oceniająca w składzie:

        Pani Elżbieta Samek – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

        Pani Grażyna Brdej - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

        Pani Beata Karbowiak - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

dokonała oceny 42 prac uczniów z klas 1-6. Przy ocenie brano pod uwagę stronę graficzną i estetykę pisma. Z każdej klasy wybrano jedną osobę, która najładniej przepisała tekst utworu Jana Brzechwy.

 „Mistrzami Kaligrafii” w roku szkolnym 2015/2016 zostali:

 Maja Żak – kl.1a

Agnieszka Szajewska – kl.1b

Jadwiga Wójs – kl.2

Paweł Konar – kl.3

Karolina Zapart – kl.4

Aleksandra Konar – kl.5

Jessica Janus – kl.6

"Mistrzowie Ortografii"

              W maju br. odbyły się dwa etapy szkolnego konkursu o tytuł „Mistrza Ortografii Etap pierwszy przeznaczony był dla wszystkich uczniów klas 4-6 . Polegał na uzupełnieniu tekstu z lukami wyrazami z trudnością ortograficzną. W etapie drugim wzięli udział uczniowie, którzy w etapie pierwszym popełnili nie więcej niż 3 błędy ortograficzne. Miał on formę dyktanda. Z licznej grupy uczestników wyłoniono osoby, które piszą bezbłędnie. Konkurs zorganizowały polonistki naszej szkoły: pani Irena Szajewska i pani Ewa Pajor-Wojsław.

Mistrzowie Ortografii Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach w roku szkolnym 2015/2016 to:

  • Justyna Mróz z kl.4
  • Julia Niemas z kl.6
  • Wiktoria Czerny z kl.6

Tytuł Wicemistrza Ortografii uzyskali:

  • ü  Jessica Janus z kl.6
  • ü  Jan Piszczek z kl.6

Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Gratulujemy!!!

 

Piknik na powitanie lata

              Nadchodzące lato dzieci z oddziału przedszkolnego witały na piknikach organizowanych z udziałem nauczycieli i rodziców. Dzieci z radością spędziły czas na zabawie i poczęstunku już w wakacyjnych nastrojach. Serdecznie dziękujemy pani Elżbiecie Horowskiej , która przyjęła u siebie w ogrodzie całą grupę przedszkolną udostępniając huśtawki, hamak i zjazd krzesełkowy cieszący się największym powodzeniem wśród dzieci. Na zakończenie przygotowała pyszne kiełbaski w domku grillowym , gdzie ze smakiem zostały „spałaszowane”. Dziękujemy również pani Anecie Gawlik , która pomagała w opiece podczas klasowego pikniku.

Życzymy Wszystkim by nadchodzące lato niosło z sobą radosne i beztroskie chwile spędzone w przyjaznej atmosferze.  

Warsztaty fotograficzne

              Warsztaty fotografii otworkowej analogowej odbyłysię 18 czerwca 2016 roku w Liceum Plastycznym w Nowym Sączu. Zapisało się na nie 8 osób. Dzieci zapoznały się z zasadą działania aparatu otworkowego oraz samodzielnie wykonały takie aparaty. Aparatami otworkowymi wykonały zdjęcia na papierze fotograficznym który wywołały w profesjonalnej ciemni liceum plastycznego. Prace te zostały zeskanowane przez uczniów celem uzyskania pozytywów. Warsztaty  zostały przeprowadzone przez nauczyciela techniki i fotografii Michała Piotrowskiego.

 

Szkolny Konkurs "Mity i legendy"

              Po raz kolejny w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o mitach greckich. W zmaganiach wzięły udział cztery drużyny z klas IV - VI. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat Mitologii Jana Parandowskiego, a walka była bardzo wyrównana. Po dziesięciu rundach ostatecznie zwyciężyła drużyna z klasy VI w składzie: Julia Niemas, Jessica Janus i Jan Piszczek. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom ich wiedzy i za rok zapraszamy na kolejną edycję konkursu.

Gminny Konkurs Literacko - Fotograficzny

          Dnia 15 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Marcinkowicach odbyło się uroczyste podsumowanie I edycji Gminnego Konkursu Literacko-Fotograficznego pod hasłem „Kapliczki i krzyże przydrożne” zorganizowanego przez Panie: Irenę Szajewską i Elżbietę Samek.

Na konkurs złożono 36 prac złożonych z fotografii i tekstu literackiego nadesłanych przez 34 uczestników z 9 szkół podstawowych z terenu Gminy Chełmiec.

            Uroczystość uświetnili swoją obecnością Pan Bernard Stawiarski  - Wójt Gminy Chełmiec, Pan Radosław Potoczek – dyrektor ZOEAS, Pan Andrzej Tyrkiel – przewodniczący Gminnej Komisji Oświaty.

            Konkurs związany jest z realizowaną w naszej szkole innowacją pedagogiczną w ramach edukacji regionalnej „Marcinkowice  - moja Mała Ojczyzna”.

            Po przywitaniu gości przez Panią Dyrektor Ewę Pierzchałę wystąpiła grupa regionalna z klasy pierwszej, która wykonała kilka tańców i zabaw sądeckich. Występ młodych artystów bardzo podobał się gościom.

            Potem nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu:

I miejsce -       Łucja Jabłońska – SP w Krasnem Potockiem

II miejsce -      Martyna Wójcik – ZS w Świniarsku

                     Krzysztof Gadzina - SP w Krasnem Potockiem

III miejsce -    Oliwia Kmiecik – ZS w Chomranicach

                     Piotr Turski – ZS w Librantowej

Wyróżnienia – Martyna Wróbel – SP w Rdziostowie

                    Nikodem Olszak – SP w Rdziostowie

                    Wiktoria Augustyn – ZS w Chomranicach

                     Kinga Włodarczyk – SP w Krasnem Potockiem

                     Patryk Piekarz – SP w Marcinkowicach

                     Martyna Kowalczyk – SP w Marcinkowicach

                     Klaudia Chrobak – ZS w Świniarsku

Nagrodami za I i II miejsca były aparaty fotograficzne, a za III i wyróżnienia  - odtwarzacze MP3/4 oraz pen drive. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe.

Dużym zainteresowaniem obecnych na spotkaniu cieszyła się wystawa prac konkursowych umieszczona w sali gimnastycznej.

Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Chełmiec za wsparcie finansowe konkursu i wpieranie inicjatyw kulturalnych, a także instytucjom: Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Chełmcu, Gminnej Bibliotece Publicznej w Chełmcu oraz Centrum Papierniczo-Biurowemu „Domino” w Chełmcu za przekazanie gadżetów i nagród rzeczowych.

Protokół z posiedzenia komisji konkursowej


7 dzień pobytu w Stegnie

                10 czerwca o godzinie 9:00 rozpoczęliśmy dzień od śniadania. Niestety pogoda nam nie sprzyjała: było wietrznie i pod chmurką.  O godzinie 11:00 nastąpiła zbiórka i udaliśmy się na plażę. Tam odbyły się zawody sportowe, czyli bieganie oraz tor przeszkód. Bardzo silny wiatr nie ułatwiał sportowcom zadania.

           Po obiedzie spędziliśmy kilka godzin na placu zabaw korzystając z nielicznych tego dnia przejaśnień. Nie obyło się bez opadów deszczu, ale na szczęście nie trwały one długo. O godzinie 17.00 wyruszyliśmy do obozu zagłady w Sztutowie, by obejrzeć go tylko z zewnątrz. Wiek uczestników wycieczki nie pozwalał na zwiedzanie miejsca masowej zagłady. W drodze powrotnej czekał nas zakup pamiątek i jedzenia na drogę powrotną.

             Po kolacji nastąpiło długo oczekiwane rozdanie nagród za udział w poszczególnych konkursach. Żaden uczestnik nie został z pustymi rękami, więc humory dopisywały.  

6 dzień na zielonej szkole

                Dzisiaj po wczesnym śniadaniu wyjechaliśmy do Gdańska Oliwy. Przeszliśmy Parkiem Oliwskim do palmiarni. Potem poszliśmy do katedry p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Św. Bernarda. Wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu na organach, które  miały  ponad osiem tysięcy piszczałek, w tym część wykonanych  z drewna. Największa piszczałka miała 10 metrów, a najmniejsza kilka centymetrów. Koncert spodobał się wszystkim uczestnikom naszej wycieczki. Po występie zaczęliśmy zwiedzać katedrę. W nawie bocznej znajdowała się przepiękna rzeźba Księdza, który składa w ofierze swój język Maryi. Symbolizuje to niewydanie tajemnicy spowiedzi.
               Następnie pojechaliśmy do ZOO. Widzieliśmy przeróżne gatunki zwierząt. Najbardziej podobały nam się żyrafy, słonie, hipopotamy, strusie, surykatki, lwy i małpy.
                 Kolejnym punktem programu był spacer po gdańskiej starówce pod pomnik Neptuna. Zwiedzanie zakończyliśmy czasem wolnym przeznaczonym na zakup pamiątek. Po kolacji wszyscy świetnie bawiliśmy się na dyskotece.