Turniej szachowy

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Szachowym „Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Chełmiec”, który odbył się 24. października 2023. w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Chomranicach. Rozgrywano partie w kategoriach klas 1 – 6 oraz klas 7 – 8. Frekwencja okazała się rekordowa w tym roku, ponad 100 zawodniczek i zawodników. Rozgrywano partie bez podziału na płeć. Nasi uczniowie wywalczyli spory sukces. W kategorii klas 1 – 6 uczennica Maja Froehlich w grupie dziewcząt zajęła drugie miejsce i srebrny medal oraz nagrodę rzeczową. W kategorii klas 1 – 6 w grupie chłopców uczeń Adam Kumięga zajął drugie miejsce i srebrny medal oraz nagrodę rzeczową. W siedmiu spotkaniach wygrali po 6 razy.

Na zakończenie Turnieju przybył wójt, p. Bernard Stawiarski, który wręczył najlepszym szachistom medale i nagrody oraz podziękował młodzieży za wyjątkowo liczny udział w zawodach i pracę włożoną w doskonalenie gry w szachy oraz za popularyzację tej dyscypliny sportu.