Dzień Europejski i Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

            30 maja w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej. Uczniowie zaprezentowali w nim nie tylko swój talent wokalny, ale także świetną znajomość języka angielskiego. W konkursie mogliśmy usłyszeć 9 piosenek, spośród których jury wyłoniło zwycięzców.

Zwycięzcami tegorocznej edycji zostały uczennice: Julia Budnik z klasy III i Julia Dyda z klasy VIII, które zajęły I miejsce exaequo. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy przepięknych występów.

Za przygotowanie konkursu była odpowiedzialna p. Elżbieta Kulig, nauczyciel języka angielskiego.

 Dzień Europejski

         W tym dniu, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, społeczność szkolna brała udział w obchodach Dnia Europejskiego. Klasy 4 - 8 miały za zadanie zaprezentować wylosowany wcześniej kraj europejski. Przygotowania trwały kilka tygodni. Nie zabrakło pięknych strojów, prezentacji multimedialnych, flag, plakatów, a także tradycyjnych dań kuchni europejskiej. Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkości za trud, jaki włożyli w przygotowania do Dnia Europejskiego. 

W obchodach Dnia Europejskiego brały udział również przedszkolaki, które  z wielkim zainteresowaniem obejrzały występy starszych kolegów oraz przygotowane prezentacje krajów.  Uczennice A. Chmura  i K. Michalska wsparły tańcem koleżanki z kl. 3. Na koniec dzieci dostały od Pani Dyrektor smaczne lody.

Bardzo dziękujemy Dyrekcji, Wychowawcom oraz Rodzicom za pomoc i wsparcie uczniów w przygotowaniach do tego dnia.