2013-12-20
Jasełka w naszej szkole

Jasełka w naszej szkole

            Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych dni w roku.  19 grudnia 2013 roku w oddziale przedszkolnym odbyło się spotkanie wigilijne dzieci, rodziców i wychowawców. Przedszkolaki zaprezentowały Jasełka. Wszyscy złożyli sobie nawzajem życzenia łamiąc się opłatkiem i śpiewając kolędy przy akompaniamencie Amelki Kalisz. Również starsi uczniowie naszej szkoły w bardzo podniosłym, uroczystym i świątecznym nastroju przeżyli ten dzień dzieląc się opłatkiem, spożywając wspólny posiłek, śpiewając kolędy.


Fotorelacja


           20 grudnia uczniowie klasy I pod opieką wychowawczyni Beaty Karbowiak  oraz dzieci   z klasy 0 pod opieką pań Marii Sambak i Marii Zatorskiej wprowadzili nas w świąteczny nastrój wystawiając przedstawienie jasełkowe.  Podczas występu towarzyszył mu chór szkolny prowadzony przez panią Celinę Pacholarz. Na przedstawienie zaproszeni byli wszyscy nauczyciele, uczniowie i rodzice.  W rolę Maryji wcieliła się Patrycja Pustułka, Józefa grał Tomek Klag, a kolędy i pastorałki – oprócz chóru – brawurowo wykonała pierwszoklasistka Karolinka Długosz, grająca rolę jednego z aniołków.

Występ zwieńczyły wielkie brawa. Młodzi aktorzy grali znakomicie i z wielkim zaangażowaniem. Tegoroczne przedstawienie udowodniło, że w naszej szkole nie brakuje wspaniałych talentów.

Na zakończenie pani dyrektor Ewa Pierzchała złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne i noworoczne - dużo ciepła dzięki ludzkiej życzliwości, radości w smutku, ludzkiej miłości i nadziei na lepsze jutro w chwilach niepokoju, Szczęśliwego Nowego Roku 2014.


 


Fotorelacja